Diafragminiai hidroforai

Kas yra hidroforai ir kuo išsiskiria turintys diafragmą?

Ne visi gyvenantys individualiuose namuose yra prijungti prie centralizuoto vandentiekio, todėl dažnai sklype atsiranda vandens gręžinys ar šulinys. Tačiau vien tokio vandens šaltinio neužtenka, nes reikia sumontuoti sistemą, kuria tas vanduo pasieks namus ir bus paskirstytas po namuose išvedžiotą vandens sistemą. Būtent šiam procesui yra reikalingas hidroforas, kuris saugo siurblį (jis pumpuoja vandenį iš šulinio arba gręžinio) bei normalizuoja vandens slėgį vamzdyne. Hidroforas tarytum vandens saugykla, kurioje esantis vanduo paskirstomas atsiradus poreikiui, tačiau be siurblio įsijungimo. Tai apsaugo siurblį (nepriklausomai nuo jo galios) nuo pernelyg dažno junginėjimosi, kas teigiamai prisideda prie sėkmingos jo eksploatacijos.

Hidroforai yra dviejų tipų: membraniniai ir diafragminiai. Būtent pastarieji yra labai universalūs ir plačiai naudojami – tiek slėgiui pakelti, tiek šiluminiam išsiplėtimui, taip pat laistymui ar kt. Gali būti vienos arba dvigubos diafragmos konstrukcija. Tiek viena, tiek kita užtikrins hidroforo ilgaamžiškumą bei nereikalaus praktiškai jokios priežiūros.

Pajungimai
Maks. darbinis slėgis, bar
Kilmės šalis

Aktyvūs filtrai

Dažniausiai užduodami klausimai apie šios kategorijos prekes

Diafragminiai hidroforai tūri fiksuotą diafragmą (įvalcuota į korpusą, nekeičiama), kuri tamposi į bako gylį ir neturi aštrių lankstymosi kampų. Taip pat diafragminiai hidroforai neturi flanšo, todėl yra atsparūs korozijai. Tokia konstrukcija yra labai patvari ir daugumai diafragminių hidroforų taikoma 5 metų garantija.
Taip, pakeisti membraninį baką nauju diafragminiu galima. Tiesa, didesnės talpos membraniniai bakai turi 1/2' arba 1/4' papildomą pajungimą priešingoje nuo flanšo pusėje. Kartais šitas pajungimas naudojamas slėgio relės arba manometro pajungimui. Tokių atveju teks perkelti automatiką prie pagrindinio bako vandens įvado pajungimo.