Hidroforo gedimai. Kodėl genda siurbliai ir automatinės vandens tiekimo sistemos?

Norint, kad vandens siurblys ar automatinė vandens tiekimo sistema tarnautų ilgai ir kokybiškai, labai svarbu ne tik atsakingai pasirinkti gamintoją ir konkrečiu atveju tinkamiausią modelį, bet ir griežtai laikytis visų montavimo, naudojimo ir priežiūros instrukcijos nurodymų. Dažniausiai hidroforo gedimai atsiranda dėl netinkamų aplinkos sąlygų ar neteisingos priežiūros.

Dažniausiai pasitaikantys vandens siurblių ir automatinių tiekimo sistemų gedimai ir jų priežastys:

  1. Jei laiku nepatikrinamas ar neteisingai sureguliuojamas oro slėgis, gali plyšti hidroforo membrana. Atsiradus šiam gedimui, siurblys įsijungia vos atsukus čiaupą.
  2. Vanduo siurblyje gali užšalti, jei aplinkos temperatūra nukrenta žemiau nulio. Užšalus vandeniui, gali trūkti siurblio korpusas, atsirasti hidraulikos ar sujungimo problemų.
  3. Jei į siurblį patenka purvo, dulkių ar kitų nešvarumų ar atsiranda kontaktų korozija, gali sugesti siurblio valdymo slėgio relė. Tokiu atveju sustreikuoja įjungimo ir išjungimo funkcija.
  4. Jei siurblys kurį laiką veikia be vandens (sausa eiga), didelė rizika pažeisti mechaninį sandariklį – riebokšlį. Labai svarbu pažeistą detalę nedelsiant pakeisti nauja. To nepadarius laiku, greičiausiai bus sugadinti ir guoliai, tad teks keisti ir juos.

Specialistų patarimai – ką daryti, kad naujas hidroforas ir automatinė vandens tiekimo sistema veiktų kokybiškai ir būtų ilgaamžė

  • Nusipirkę vandens siurblį ar tiekimo sistemą, atidžiai perskaitykite gamintojo instrukciją ir įrenginį montuokite bei naudokite griežtai laikydamiesi visų nurodymų. Išsamus produkto aprašymas ir naudojimo taisyklės pridedamos prie kiekvieno modelio. Gamintojai aprašo galimus gedimus, paaiškina, kas juos sukelia ir kaip galima pašalinti triktis.
  • Norint išvengti riebokšlio pažeidimų, labai svarbu užtikrinti, kad siurblys nedirbtų esant sausai eigai. Įsiurbimo vamzdį ir siurblį būtina pilnai užpildyti vandeniu ir tik tada paleisti siurblį ar tiekimo sistemą.
  • Keičiant slėgio relės nustatymus, privaloma atitinkamai pakeisti ir oro priešslėgį hidrofore.