Kur praverstų drenažinis siurblys ir kaip jį išsirinkti?

Dažnai kaime, ir ne tik jame, pasitaiko atvejų, kai reikia greitai išpumpuoti vandenį, o jis ne visada būna švarus. Logiška, kad tam reikia didelio našumo siurblio, galinčio pumpuoti įvairaus užterštumo skysčius. Būtent tokie yra drenažiniai siurbliai.

Labiausiai paplitę šie naudojimo atvejai:

 • Drenažo sistemos įrengimas sodybos sklype.
 • Užtvindytų patalpų drenažas.
 • Vandens siurbimas iš rezervuarų ir talpyklų.
 • Komunalinių, vandentiekio ir kanalizacijos tinklų avarijų padarinių likvidavimas.
 • Gruntinio vandens lygio kontrolė.
 • Skysčio iš paviršinių šaltinių paėmimas irigacijai ir laistymui.

Tai nėra išsamus sąrašas, kur tokia įranga gali būti naudinga. Kam teikti pirmenybę? Panagrinėkime tai išsamiau, bet pirmiausia išsiaiškinkime, kas yra drenažiniai siurbliai.

Konstrukcija

Paprastai tai yra gana kompaktiškas nedidelių matmenų įrenginys. Jį patogu ir lengva nešiotis. Siurblio korpusas pagamintas iš nerūdijančiojo plieno arba didelio atsparumo plastiko. Reikėtų pažymėti, kad yra modelių, skirtų naudoti buityje, pavyzdžiui, "Ibo IP550", ir profesionaliam naudojimui, pavyzdžiui, "Pedrollo Dm20" . Pastarieji pasižymi didesniais matmenimis ir svoriu. Jie paprastai gaminami iš ketaus arba įvairių lydinių.

Buitiniuose modeliuose naudojamas išcentrinio tipo darbo ratas. Jis leidžia išvystyti maksimalų našumą ir pasižymi geru atsparumu siurbiamo vandens poveikiui.

Paprastai jis turi gana plačią darbinę kamerą. Taip daroma tam, kad pro ją lengvai prasiskverbtų didelės vandenyje ištirpusios dalelės. Šiuose siurbliuose esantys išcentriniai darbo ratai taip pat dažnai gaminami iš plieno arba specialaus plastiko.

Drenažiniai siurbliai montuojami ant dugno, todėl jų įsiurbimo angos yra korpuso apačioje. Taip pat yra modelių, galinčių išsiurbti vandenį iki 2 mm lygio, pavyzdžiui, "Pedrollo TOP 2 FLOOR".

Daugumoje šiuolaikinių vienfazių drenažnių siurblių įrengtas plūdinis jungiklis. Šis įtaisas apsaugo nuo "sauso veikimo" ir neleidžia sugesti. Rinkdamiesi siurblį, būtinai patikrinkite, ar jame jis įrengtas. Įrenginį naudojame sausinimui, o anksčiau ar vėliau vanduo pasibaigia, ir siurblys turi sustoti. Paleidimą arba sustabdymą reguliuoja plūdė, kuri įjungia ir išjungia siurblį priklausomai nuo vandens lygio.

Toks jungiklis patogus, kai siurblys veikia kaip tam tikras stacionarus "sargas". Pavyzdžiui, jei jūsų rūsys periodiškai užliejamas, tokį įrenginį galite tiesiog sumontuoti jame. Kai patalpoje bus tam tikras vandens kiekis, savarankiškai suveiks jungiklis ir pradės siurbti vandenį. Ir jis pats automatiškai išsijungs siurblį, kai darbas bus baigtas. Tai labai patogu, nes tokiu atveju galite nebijoti stipraus užliejimo net jums nesant.

Tačiau susirūpinti siurblio pirkimu, kaip patys suprantate, reikia iš anksto, dar prieš užliejant rūsį. Taip gerokai sumažinsite vandens stichijos daromą žalą. Šiems tikslams patartume įsigyti "Pedrollo TOP 2-GM".

Be to, daugelyje drenažinių siurblių įrengta termorelė, kuri apsaugo nuo perkaitimo. Esant kritiniam temperatūros lygiui, ji suveikia ir automatiškai išjungia įrenginį, apsaugodama variklio apvijas nuo sudegimo.

Pradėkime rinktis

Kokius skysčius pumpuosite su šiuo siurbliu?

Ar tai bus geriamasis vanduo, lietaus vanduo, ar vanduo iš iškasų su smėliu, akmenukais ir šiukšlėmis. Atsižvelgdami į tai, pasirinkite švariam ar nešvariam vandeniui skirtą modelį, pavyzdžiui, "Pedrollo TOP 2" arba "Pedrollo TOP 2 VORTEX".

Pirmuoju atveju kietųjų dalelių didis siurbiamame vandenyje leidžiamas iki 10 mm, antruoju - iki 25 mm. Nesilaikant šių ribinių verčių, įrenginys greitai užsikemša ir sugenda.

Pavyzdžiui, jei planuojate sausinti griovį ar rūsį, kuriame gali būti akmenukų, šakų, drožlių, smulkių šiukšlių, geriau rinktis siurblį, galintį praleisti stambesnius teršalus. Paprastai jie turi groteles prie įsiurbimo vietos, kurios neleidžia į vidų patekti per didelėms dalelėms.

Taip pat turėtumėte atkreipti dėmesį į siurbiamo skysčio temperatūrą ir jo cheminę sudėtį. Dažniausiai ji turėtų būti ne aukštesnė kaip +40C. Šios normos viršijimas, taip pat agresyvių cheminių priemaišų buvimas skystyje labai kenkia siurblio būklei. Todėl rekomenduojame atidžiai įvertinti šį veiksnį.

Pagrindinės charakteristikos, į kurias reikia atsižvelgti renkantis, yra našumas ir slėgis

Vidutiniškai buitiniai drenažiniai siurbliai perpumpuoja 130-180 litrų per minutę. Tiesiog būtina susieti vandens kiekį, kurį reikia perpumpuoti, su laiku, kurį norite tam skirti. Kuo didesnis našumas, tuo greičiau galite išpumpuoti tam tikrą skysčio kiekį.

Kalbant apie slėgį, jis būna nedidelis, dažniausiai apie 8-10 m. Tačiau nepamirškite vertikalaus ir horizontalaus slėgio santykio 1:10. Vadinasi, jei pasirinkto modelio kėlimo aukštis yra 8 m, tai jis gali pumpuoti vandenį iki 80 m atstumu horizontalia trasa. Žinoma, šie skaičiai yra apytiksliai. Realybėje reikėtų atsižvelgti į naudojamos žarnos storį ir našumą.

Fantastiškai platus pritaikymas

Pirmiausia siurblys naudojamas gerai suplanuotam drenažui, tiksliau, visai drenažo sistemai jūsų sodybos sklype organizuoti.

Sistema atrodo taip. Žemiausioje teritorijos vietoje padaroma nedidelė įduba. Paprastai ji išbetonuojama arba užpildoma cementu ir joje įrengiamas toks siurblys. Per visą sklypo teritoriją nutiesiamas drenažo arba griovių tinklas, kuris užsibaigia ties šiuo įdubimu. Sklype esantis vandens perteklius šiais takais surenkamas į bendrą rezervuarą, o iš jo priverstinai nuvedamas dideliu atstumu nuo nusausinto ploto.

Kitas variantas, kai be tokio įrenginio neapsieisite, yra melioracijos darbų vykdymas. Pavyzdžiui, dalį jūsų sklypo užima nedidelis tvenkinys, o jūs turite norą šį plotą skirti apželdinimui. Šiuo atveju pateisinama įsigyti galingą drenažo siurblį, galintį išpumpuoti didelį kiekį vandens su pakankamai didelio leistino skersmens kietosiomis dalelėmis. Galima teks naudoti fekalinį siurblį, nes su tokia užduotimi drenažinis siurblys gali nesusitvarkyti. Beje, iš ežero likęs dumblas ir dumbliai bus puiki trąša.

Jei netoliese yra švaraus vandens šaltinis, drenažinis siurblys gali būti naudojamas tiekti vandenį laistymui ir irigacijai. 

Be to galite greitai nusausinti rūsį, garažą ar kiemą, tranšėjas, griovius ir tiesiog duobes. Kartais siurbliai naudojami vandeniui tiekti į sodo fontanus, baseinams, dirbtiniams tvenkiniams pripildyti ir nusausinti. Jie gali būti naudingi likviduojant nedidelių buitinių avarijų, įvykusių dėl nesandarių ar trūkusių vandentiekio vamzdžių, padarinius.

Ką reiškia drenažinio siurblio pirkimas?

 • Jūs perkate universalų įrenginį - jei jis gali pumpuoti nestipriai užterštą vandenį, jis akimirksniu susidoros ir su švariu vandeniu.
 • Nereikia techninės priežiūros - visi jūsų rūpesčiai apsiribos periodiniu sietelių valymu.
 • Nebrangi pakankamai galingų buitinių modelių kaina.
 • Patys galite organizuoti drenažą savo sklype, nedalyvaujant tretiesiems asmenims. O tai, kaip suprantate, taip pat yra nemažas finansų taupymas.
 • Galimybė techniniam vandens tiekimui naudoti praktiškai bet kokius paviršinius šaltinius. Tai ypač svarbu vasarą, kai vandens laistymui reikia labai daug.
 • Naudojant tokį siurblį jūsų rūsys visada bus sausas - taigi jame nebus pelėsio, grybelio ir drėgmės kvapo, o marinatai ir uogienės rūsyje išliks saugūs.
 • Turėdami tokią įrangą visada galėsite greitai ir efektyviai atlikti bet kokius drenažo darbus, pavyzdžiui, trūkus vamzdžiams arba smarkiai pakilus gruntiniam vandeniui ir užliejus sklypą vandeniu.

Geriau pasirūpinti tokios įrangos įsigijimu anksčiau, nei jos prireiks, kad būtumėte visiškai apsiginklavę. Mūsų vadybininkai savo ruožtu yra pasirengę suteikti visą reikiamą informacinę pagalbą ir kvalifikuotai patarti, kaip išsirinkti reikiamą modelį.