Siurbliai su hidroforu. Automatinių vandens tiekimo sistemų valdymas

Kai vandens šaltinis yra šulinys ar negilus gręžinys, dažniausiai naudojamos automatinės vandens tiekimo sistemos. Jos taip pat gali padėti pakelti slėgį (jei tinkle jis nepakankamas) ar būti naudojamos laistymui ar kitoms buities bei ūkio reikmėms. Šio tipo sistemų siurbliai siurbia vandenį, kuris yra ne giliau nei 9 metrų gylyje (atstumas matuojamas vertikaliai nuo vietos, kurioje sumontuotas siurblys iki vandens paviršiaus). Jei vanduo yra giliau, rekomenduojama naudoti inžektorinius arba panardinamus siurblius šuliniams.

Automatinės vandens tiekimo sistemos būna kelių valdymo tipų. Jos gali būti valdomos mechaniškai arba elektroniškai – su elektronine rele arba dažnio keitikliu. Skiriasi šių valdymo būdų ypatumai, tad renkantis vandens tiekimo sistemą verta pasidomėti visais jų tipais ir pasirinkti tą, kuri geriausiai atitiks Jūsų poreikius ir sąlygas.

Mechaniškai valdomos vandens tiekimo sistemos

Mechaniškai valdoma automatinė vandens tiekimo sistema dažniausiai susideda iš išcentrinio vandens siurblio, išsiplėtimo indo, slėgio relės ir manometro, kuris padeda kontroliuoti slėgį.

Šio tipo sistemos automatiškai palaiko nustatytą vandentiekio slėgį. Vanduo yra tiekiamas iš išsiplėtimo indo, o siurblys įjungiamas, jei vandens slėgis sumažėja ir pasiekia mažesnį nei minimalų nustatytą lygį. O kai vandens vartojimas mažinamas, slėgis vėl pakyla. Kai pasiekia maksimalią ribą (išsijungimo) slėgio relė, kuri yra sujungta su elektros varikliu, siurblį išjungia. Gamyklinius skėlgio nustatymus vartotojui pageidaujant galima pakeisti rankiniu būdu. Taip pat šio tipo sistemose kartais papildomai montuojamos relės, apsaugančios nuo darbo sausos eigos (be vandens) režimu.

Elektroniškai valdomos vandens tiekimo sistemos su elektronine rele

Automatinės vandens tiekimo sistemos su elektroniniu valdymu nedaug skiriasi nuo valdomų mechaniškai. Sistemą sudaro tokie pat komponentai, identiškas ir veikimo principas. Pagrindinis šių sistemų skirtumas yra relės tipas. Mechaniškai valdomoje sistemoje naudojama mechaninė relė, o elektroniškai valdomoje – elektroninė.

Elektroniškai valdomos automatinės vandens tiekimo sistemos su elektronine rele privalumai

 • saugo nuo pernelyg ilgo darbo;
 • siurblys rečiau junginėjasi;
 • minimalizuoja sausos eigos riziką;
 • variklis apsaugomas nuo didelė apkrovos.

Naudojant šio tipo sistemas, esant poreikiui, galima įsigyti sistemą su didesniu hidroforu (išsiplėtimo indu). 

Didesnio išsiplėtimo indo sistemoje privalumai

 • siurblys ir variklis tarnauja ilgiau;
 • palaikomas pastovesnis slėgis, mažesni svyravimai;
 • taupo elektros energiją ir kelia mažiau triukšmo (dėl retesnių įsijungimų).

Elektroniškai valdomos vandens tiekimo sistemos su dažnio keitikliu

Šio tipo sistemos yra patogiausios vartotojui. Komforto prideda minimalūs slėgio svyravimai ir galimybė sumažinti elektros energijos kaštus. Dažnio keitiklis sustiprina apsaugines funkcijas ir prailgina sistemos kokybiško tarnavimo laiką. Šio tipo valdymą itin rekomenduojama rinktis, jei vandens vartojimo intensyvumas smarkiai svyruoja, suvartojimas nepastovus. Be to, šiose sistemose nebūtinas didelis slėginis išsiplėtimo indas, tad ji padeda ir sutaupyti vietos patalpoje, kurioje montuojama sistema.

Elektroniškai valdomos automatinės vandens tiekimo sistemos su dažnio keitikliu privalumai

 • Taupumas. Šio tipo sistema dirba labai efektyviai, lanksčiai prisiderina prie vandens suvartojimo poreikių, mažina elektros energijos kaštus.
 • Universalumas. To paties modelio sistema dažniausiai gali būti naudojamas visose buitinio taikymo srityse.
 • Mažiau triukšmo. Sistema veikia tyliai, garsumu prilygsta šiuolaikinėms indaplovėms.
 • Minimalūs slėgio svyravimai. Pastovų slėgį palaikyti padeda intelektuali siurblio kontrolė, kurios paskirtis yra automatinis siurblio darbo reguliavimas.
 • Nesudėtingas įrengimas ir valdymas. Visi sistemos montavimui reikalingi komponentai yra viduje, vartotojui tereikia įjungti sistemą ir siurblys pradės darbą. Valdymo skydelis labai aiškus, patogus vartotojui. Be to, sistema labai kompaktiška, taupo vietą.
 • Saugumas. Sistemoje visos apsaugos yra integruotos.