Vandens siurblių charakteristikų palyginimas: teisingas žingsnis link geriausio pasirinkimo

Kalbant apie charakteristikas, reikėtų žinoti, kad jos yra vienodos visų tipų siurbliams, skiriasi tik jų vertės. Kiekvieno tipo vandens siurblys turi savo ypatumų, kurie lemia jo taikymo sritį.

Bendrosios vandens siurblių charakteristikos

Įsiurbimo gylis - apibūdina gylį (aukštį), iš kurio galima įsiurbti (įtraukti) vandenį. Pavyzdžiui, paviršinių siurblių atveju ši vertė neviršija 9 metrų. Todėl nerekomenduojama šio tipo įrenginių montuoti toli nuo vandens paėmimo vietų, nes jų galios gali paprasčiausiai nepakakti skysčiui pakelti iš vandens šaltinio. Matavimo vienetai yra metrai.

Kėlimo aukštis - aukštis, į kurį siurblys gali pakelti vandenį iš artimiausios siurbimo vietos. Jis gali svyruoti nuo 5-20 metrų, jei tai panardinami fekaliniai/drenažiniai siurbliai, iki 30-40 metrų ar daugiau, jei tai sausai statomi siurbliai arba galingi panardinamieji siurbliai. Ši reikšmė atvirkščiai proporcinga našumui: kuo ji mažesnė, tuo siurblys našesnis. Taip yra dėl to, kad didėja atstumas nuo vandens paėmimo vietos iki vandens taškų, taigi didėja ir pasipriešinimo jėgos vamzdynų tinkle. Jis matuojamas metrais.

Našumas - tai per laiko vienetą perpumpuoto vandens kiekis. Jis matuojamas litrais per minutę (l/min), litrais per sekundę (l/s) arba m3 per valandą (m3/val). Svarbu atsižvelgti į šį parametrą, kad įsigyjamas siurblys galėtų per tam tikrą laiką išpumpuoti reikiamą vandens kiekį. Pavyzdžiui, jei name planuoja gyventi daug žmonių ir vanduo bus šalinamas iš kelių taškų vienu metu, patartina įsigyti didelės galios siurblį arba siurblinę su įspūdingu našumu. Jei reikia įrenginio, skirto kelioms vagoms laistyti, tikslinga atkreipti dėmesį į nedidelės galios mažo našumo, bet ekonomiškus modelius.

Slėgis arba maksimali kėlimo aukštis - tai vandens stulpo aukštis, į kurį prietaisas gali patiekti vandenį. Dažniausiai matuojamas barais (bar), bet dažnai galima sutikti ir žymėjimą metrais. Reikėtų žinoti, kad 10 metrų ilgis atitinka ±1 baro slėgį. Paviršiniuose modeliuose slėgis vidutiniškai yra nuo 1 iki 5 bar (10-50m).

Paviršiniai (arba sausai pastatomi siurbliai) siurbliai

Šie siurbliai montuojami prie vandens telkinio, tik įsiurbimo žarna panardinama tiesiai į vandenį. Yra modelių, kurie montuojami ant specialios putplasčio plūdės tiesiai ant vandens paviršiaus. Dėl prietaiso paprastumo jie labai populiarūs tarp sodininkų ir sodybų savininkų.

Priklausomai nuo to, kokio tipo tai siurblys - sūkurinis ar išcentrinis - jo vidinę struktūrą sudaro sparnuotės su plokščiomis arba specialiai išlenktomis mentėmis. Pagal tokių sparnuočių skaičių skiriami vienpakopiai ir daugiapakopiai modeliai. Kuo daugiau pakopų siurblys turi, tuo didesnį vandens kiekį jis gali perpumpuoti per laiko vienetą.

Pagrindiniai komponentai, reikalingi paviršinių siurblių veikimui

Žarna - tai vandenį perduodantis vamzdis nuo tiesioginio skysčio įsiurbimo vietos į siurblio bloką ir toliau į vamzdyną.. Reikėtų pažymėti, kad maždaug kas 10 metrų horizontalios vandens trasos nuo rezervuaro iki siurblio skaičiavimuose prilygsta 1 metrui vertikalaus kėlimo. Ne mažiau svarbu parinkti siurbimo žarnos skersmenį atsižvelgiant į reikiamą vandens srautą.

Inžektorius yra įrenginys, kuris pagerina slėgį ir cirkuliaciją siurblyje, padidindamas siurbimo gylio parametrus. Naudojamos dvi žarnos: viena naudojama vandeniui įsiurbti, kita užtikrina dalies skysčio grąžinimą į inžektorių, taip gerokai padidindama siurbimo gylį (iki 20 m ar daugiau). Šis elementas taip pat leidžia padidinti siurblio kėlimo aukštį. Pagal savo parametrus jis gali būti skirtas skirtingiems gyliams. Inžektorius dažnai parduodamas kartu su siurbliu, tačiau kartais jį reikia pirkti atskirai. Inžektorius gali būti išorėje ant siurbimo žarnos arba pačiame siurblyje. Tai būdinga savisiurbiams modeliams. Be to, skirtingai nei įprastų paviršinių siurblių, tokių prietaisų siurbimo žarnos gale yra vožtuvas, kuris neleidžia vandeniui grįžti atgal.

Siurblio korpusas dažniausiai gaminamas iš ketaus, kompozicinių medžiagų arba nerūdijančio plieno ir aliuminio. Elektrinių siurblių korpusas gaminamas laikantis visų elektros saugos reikalavimų. Jei prietaisą ketinate naudoti ištisus metus, verta pasirūpinti korpuso apsauga šaltuoju metų laiku.

Siurblio variklis, priklausomai nuo siurblio tipo, gali būti elektrinis arba vidaus degimo (dyzelinis arba benzininis). Verta atkreipti dėmesį į variklio apsaugos nuo perkaitimo ir aušinimo sistemas. Jo galia gali būti nuo 300 iki 3000 W ir daugiau.

Cirkuliaciniai siurbliai

Šio tipo siurbliai pasižymi sudėtingu mechanizmu ir yra viena iš pagrindinių autonominių šildymo sistemų dalių, todėl jiems reikia skirti atskirą dėmesį. Pagrindinė tokio įrenginio funkcija - priverstinis vandens judėjimas uždarame kontūre, taip pat pastovios temperatūros palaikymas šildymo arba karšto vandens tiekimo sistemose. Siurblį sudaro korpusas su keraminiu arba plieniniu rotoriumi ir velenas, prie kurio pritvirtintos mentės.

Pagrindinės cirkuliacinių siurblių sudedamosios dalys

Rotorius. Šiandien yra dviejų tipų cirkuliaciniai siurbliai: šlapiojo rotoriaus ir sausojo rotoriaus.

Cirkuliacinis siurblys su "šlapiu" rotoriumi yra praktiškai tylus, ekonomiškas, pigus ir lengvai eksploatuojamas. Darbinis elementas panardinamas į vandenį, kuris savo ruožtu sutepa detales ir kartu aušina variklį. Tačiau tokie siurbliai turi didelį trūkumą: nutrūkus vandens cirkuliacijai, variklis gali perkaisti. Be to, jie pasižymi labai mažu efektyvumu.

Sauso rotoriaus cirkuliacinis siurblys turi įmontuotą ventiliatorių, jo variklis yra izoliuotas nuo siurbiamo skysčio, o judančios dalys tepamos alyva. Jie skirstomi į konsolinius, monoblokinius ir linijinius siurblius. Pirmuosiuose daroma prielaida, kad variklis yra atskirai nuo korpuso, o tai ne visada patogu naudoti, antruosiuose variklis ir korpusas atskirti taip pat, tačiau jie yra viename bloke, o trečiasis tipas nuo konsolinių modelių skiriasi didesniu sandarumu.

Relė yra automatinio valdymo sistemos dalis. Cirkuliaciniame siurblyje gali būti naudojama laiko relė, temperatūros relė, relinis modulis variklio apsaugai (jis signalizuoja apie bet kokius variklio gedimus). Temperatūros relė gali būti universalioji relė (su nustatyta darbine temperatūra) ir diferencinė relė.

Papildomos cirkuliacinių siurblių savybės

Apsaugos klasė (IP) apibūdina siurblio izoliacijos nuo aplinkos ir žmogaus poveikio laipsnį. IP atitinka tarptautinę korpuso apsaugos klase. Po raidžių esantys skaičiai žymi tam tikrus žymėjimus. Taigi pirmasis iš jų nurodo apsaugos nuo elektros smūgio ir dulkių laipsnį, o antrasis - apsaugos nuo vandens laipsnį.

Leistina skysčio temperatūra - vandens temperatūros ribos, kurias gali išlaikyti siurblys.

Panardinami vandens siurbliai

Skirtingai nei paviršiniai siurbliai, ši įranga montuojama giliai šulinyje ar gręžinyje ir trosu pritvirtinama prie paviršiaus. Taip pašalinami tokie neigiami veiksniai kaip vibracija, padidėjęs triukšmas ir pernelyg didelis šilumos išsiskyrimas. Kartu kai kurie nuotekų ir drenažo siurblių modeliai montuojami netoli įsiurbimo šaltinio, o į skystį panardinami tik specialūs vandens įsiurbimo vamzdžiai.

Pagal veikimo principą skiriami išcentrinio ir vibracinio tipo įrenginiai.

Išcentriniuose siurbliuose pumpuojamas skystis atsitrenkia į besisukančios sparnuotės mentes, sujungtas su variklio velenu. Atsiradusi išcentrinė jėga meta vandenį į vidines siurblio sieneles. Tuomet jis surenkamas į bendrą kanalą ir išstumiamas iš įrenginio veikiant slėgiui.

Priklausomai nuo konfigūracijos, modeliai būna vienos, dviejų, trijų ir daugiau pakopų. Pakopų (sekcijų) skaičius tiesiogiai proporcingas kėlimo aukščio vertei, kuo jų daugiau, tuo didesnis išvystomas vandens stulpo slėgis. Išcentriniai siurbliai gali veikti tik tada, kai darbinis mechanizmas pripildytas vandens. Nepamirškite, kad pirmą kartą įjungdami siurblį pirmiausia turite jį užpildyti vandeniu.

Vibraciniai siurbliai išpopuliarėjo pirmiausia dėl savo pigumo, tačiau juos geriau naudoti atviruose vandens telkiniuose, nes dėl vibracijos vanduo tampa drumstas, o dėl to sulėtėja arba sustoja paties įrenginio darbas. Jų veikimo principas pagrįstas elektromagnetiniais virpesiais, o vanduo pumpuojamas membranos. Tokie modeliai yra labai ekonomiški ir lengvai valdomi.

Pagrindiniai panardinamų siurblių komponentai

Pjovimo mechanizmas arba smulkintuvas. Yra drenažo ir nuotekų siurbliuose su smulkintuvu. Smulkinimo peilis arba peilių sistema yra pagamintas iš plieno ir skirtas pjaustyti vandenyje esančius kietus elementus, kurių dydis siekia 5 cm ar daugiau. Atliekos išleidžiamos į kanalizaciją arba septiką.

Korpusas. Dažniausiai panardinamasis siurblys yra nedidelis monoblokinis cilindras, tačiau kai kurie drenažo ir nuotekų siurblių modeliai yra didelių matmenų ir didelės galios. Gręžinių siurbliai yra labai kompaktiški, nes skirti siauriems gręžiniams, tačiau jų įsiurbiamo vandens gylis gali viršyti 50-100 metrų.

Siurblio atjungimui ir prijungimui prie slėginio vamzdyno kartais naudojamas nuleidimo mechanizmas, kuris gerokai sumažina siurblio priežiūros išlaidas.

Panardinamo siurblio variklis. Kadangi siurblys dažnai panardinamas į vandenį, varikliui reikalinga veiksminga apsaugos nuo drėgmės sistema, kurią gali sudaryti judamieji arba stacionarūs sandarikliai, alyvos kamera, automatinis drėgmės jutiklis. Panardinamų siurblių variklį dažniausiai aušina pumpuojamas skystis. Tai paprasčiausias, patogiausias ir ekonomiškiausias variantas. Tačiau "sausame" įrenginyje tokie siurbliai gali turėti aušinimo apvalkalą, kuris sukuria papildomą vandens cirkuliaciją. Variklio galingumas, priklausomai nuo siurblio tipo ir jo taikymo srities, gali būti absoliučiai bet koks.

Plūdinis jungiklis naudojamas vandens pumpavimo procesui automatizuoti. Plaukiojantis jungiklis laikomas labiausiai paplitusiu. Tai nedidelis bakelis, prie korpuso pritvirtintas laidu. Jo veikimo principas paprastas: vandeniui pakilus virš tam tikro lygio, siurblys automatiškai įsijungia, o vandeniui nukritus - taip pat automatiškai išsijungia. Taip pat yra elektroninio tipo jungiklis jutiklio tipo. Jis visiškai automatiškai stebi vandens lygį.

Visada atsižvelkite į skirtingų siurblių modelių charakteristikas ir jų vidinės struktūros ypatumus, kad optimaliai pasirinktumėte jums tinkamą įrenginį. Taip pat galite susisiekti su mūsų vadybininkais, jei turite klausimų.