Vandens siurblių gedimo priežastys – kada laikas keisti siurblį?

Norint prailginti vandens siurblių tarnavimo laiką, labai svarbi yra tinkama priežiūra ir griežtas gamintojų rekomendacijų laikymasis. Tačiau net ir gerai prižiūrint įrangą, gedimų išvengti kartais nepavyksta. Šiame straipsnyje aptarsime, kas dažniausiai sukelia gedimus ir kada rekomenduojama ne taisyti, o keisti siurblį nauju.

Vandens siurbliai atlieka vandens perkėlimo funkciją  iš vienos vietos ar vieno gylio į kitą. Vandens siurblių pasiūla rinkoje šiuo metu itin plati. Hidroforai yra vienas iš populiariausių vartotojų pasirinkimų. Kaip ir visi prietaisai, taip ir vandens siurbliai genda dėl įvairių priežasčių. Neįmanoma aprašyti visų situacijų, kuomet vandens siurblys nustoja veikti ar dirba nebe taip sklandžiai kaip anksčiau. Siekiant išsiaiškinti gedimo ar netinkamo veikimo priežastis, kiekvieną kartą reikėtų pasikonsultuoti su specialistais. 

Vis tik, žinant dažniausiai pasitaikančius gedimus sukeliančius veiksnius, galima apsisaugoti nuo dalies problemų ateityje. Ši informacija gali padėti tinkamai įvertinti situaciją ir nuspręsti, kada pakaks pakeisti pažeistą elementą, o kada to daryti nebeapsimoka ir reikia keisti visą siurblį nauju.

  • Vandens siurbliai skiriasi savo techninėmis galimybėmis, išvaizda, paskirtimi. Jie skirti siurbti vandenį iš šulinių, gręžinių, vandens telkinių, montuojami ir slėgio pakėlimo tinkluose. Tai būtinas įrenginys vandens tiekimo sistemoms.  Deja, net ir kruopščiai parinkti, itin kokybiški vandens siurbliai kartais genda. Priežastys pačios įvairiausios.
  • Siurblys sudarytas iš kelių mechanizmų. Vieno elemento gedimas dažnai sutrikdo ir kitų mechanizmų darbą. Jei kažkuri detalė užsikemša, pristinga oro ar užšąla, sklandus vandens tiekimas tampa nebeįmanomas. 
  • Klimato sąlygos Lietuvoje yra gana atšiaurios nuo rudens iki vėlyvo pavasario. Minusinė temperatūra gali pakenkti hidroforui. Jei užšąla siurblyje esantis vanduo, jis nustoja veikti, o tokio gedimo šalinimas labai brangus. Kartais taisyti neapsimoka ir rekomenduojama pirkti naują vandens siurblį.
  • Per mažas vandens lygis gręžinyje gali lemti siurblio relės užkalkėjimą. Ši bėda lengvai išsprendžiama, tereikia išvalyti relę.

Taip pat neretai pasitaikantys gedimai yra riebokšlio trūkimas, darbo rato sudilimas, susikraipiusi sparnuotė. Galima įtarti vieną iš šių gedimų, jei vandens lygis siurblyje nekyla. Dažnai šie atvejai yra gana sudėtingi ir gali tekti keisti visą siurblį. 

Jei siurblys dažnai išsijunginėja, prognozės geresnės. Greičiausiai tai vyksta dėl plyšusios membranos. Ją pakeitus siurblys vėl turėtų veikti sklandžiai ir efektyviai. Jei įtariate vieną iš aprašytų gedimų ar kyla kitų abejonių, visuomet verta pasikonsultuoti su specialistais ir užkirsti kelią didesnėms problemoms ateityje.